Uwierzyłam miłości

Powołanie do zakonu to wielka tajemnica, przed którą usta powinny zamilknąć…

Życie w zakonie klauzurowym można porównać do bliskiego mi zawodowo tematu. Pisałam pracę magisterską na temat „Układ gatunków tkanin jedwabnych” na wydziale włókienniczym Politechniki. To moje „zamknięcie” w klauzurze porównuję do nieruchomej poczwarki jedwabnika, w której dokonuje się cały czas niewidoczna gołym okiem praca, a która w ostatniej fazie przeobrażą się w pięknego motyla.
Kochałam życie, które miałam, dużo jeździłam, zwiedzałam, kontakty służbowe i praca w nowoczesnym zakładzie przemysłowym ułatwiała wymianę doświadczeń. Działały wszystkie elementy wyobraźni i… „oto odcina się materialnie od świata na zawsze” – tak stwierdzili współpracownicy.
A to Jezus powiedział do mnie: „Będziesz w zakonie zamkniętym…”

Później podczas Drogi Krzyżowej w kościele Ojców Dominikanów w Lublinie wewnętrznie utwierdził moje powołanie: „Jak najszybciej zostaw wszystko…”

A potem jeszcze na Jasnej Górze w czerwcu 1983 r. ukazał mi wąziutką ścieżynę, na której klęczały siostry w klariańskim stroju (co stwierdziłam dopiero po wstąpieniu do zakonu).

Tu w klasztorze przebywa Jezus Eucharystyczny, Ten, Który wypowiedział słowa mojego powołania; zamieszkałam z Nim pod jednym dachem. ON wciąż jest tu Obecny!

Pamiętaj, szukasz Boga?
ON też Cię szuka!
Wszystko jest w woli.

M. Aniela OCPA, 32 lata w zakonie

Poprzedni wpis
Renowacja predelli
Następny wpis
Pójdź za mną!

Related Posts

Brak wyników.

1 Komentarz. Zostaw komentarz

  • Jakie te Wasze świadectwa wszystkie są piękne!
    Najbardziej ujmuje mnie, że po tylu latach nadal nie wygląda na to, że żałujecie swojego wyboru. W małżeństwie, co jak się mówi jest niby prostsza drogą czy bardziej blisko ludzkiej natury po latach słyszy się najczęściej zupełnie inne swiadectwa, bardzo zadko pozytywne.
    Jak bardzo chcialabym też móc tak żyć. Ciężka choroba nie pozwala, ale dziękuję Wam za wasze świadectwa i Wasz wybór! !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu