15 grudnia 2018 odbyły się w naszym klasztorze jednodniowe rekolekcje dla dziewcząt. Prowadził  znajomy ks. Marek Mekwiński. W czasie konferencji mówił m. in. o tym jak modlić się, żeby to była rzeczywista rozmowa z Bogiem, który jest Osobą i pragnie osobistej relacji ze mną. Także o tym jak wyobraźnia może nam pomagać w modlitwie, kiedy n.p. wyobrażamy sobie Ducha Świętego, Który przychodzi do nas w lekkim powiewie. Ksiądz podawał wiele przykładów z życia i angażował uczestniczki do animacji, żeby lepiej zobrazować rzeczywistość modlitwy i poznawania Boga. Był też czas na osobistą modlitwę w ciszy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie, na rozmowy i spotkanie przy stole. Jedna z sióstr towarzyszyła nam obecnością i służyła grą na gitarze.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia o g. 14.00 z przedłużonym czasem dziękczynienia i uwielbienia śpiewem, choć zimno troszkę dokuczało ale bardzo chciałyśmy śpiewać Bogu na chwałę !

Ostatnim punktem tych rekolekcji było spotkanie z siostrami klauzurowymi w rozmównicy. Ciekawe pytania, nasze wątpliwości „czy da się tak żyć ?”,  i świadectwo sióstr, uśmiechniętych, naprawdę szczęśliwych, choć za kratą…

Kolejne takie rekolekcje planujemy w lecie, jak będzie cieplej w kościele 🙂

 

Menu